שאלות תשובות

מדוע צריך את קנאטיב?

אנחנו בדעה שאין דרך יעילה ואפקטיבית יותר להבטיח את זכויות בעלי הרשיון לקנאביס רפואי מאשר באמצעות התאגדות ככוח צרכני.

העובדה היא שאנחנו – בעלי רשיון לקנאביס – חיים בחוסר ודאות ויציבות מתמידים – אנחנו לא יודעים לאן יצמח מחיר התרופה מחר (אנחנו רק יודעים שבעקבות הרפורמה, מחירי התרופה יאמירו לשמיים), אין לנו מושג מה יהיה איכות התרופה אותו נקבל או האם הוא יהיה דומה לזה שקיבלנו אתמול ותהרגו אותנו – אנחנו לא מבינים מדוע ועדות רפואיות מטרטרות אותנו שוב ושוב בנוגע למרשמים, למרות שאלה כבר ניתנו לנו – ובזכות.

כפרטים – כוחנו מוגבל בשינוי המציאות ובהבטחת האינטרסים שלנו אבל כקבוצה מאוגדת ומאוחדת – כוחנו עצום. זו התכלית המרכזית של היוזמה – להוביל לשינוי – כל בעלי הרשיון ביחד – ככוח אחד חזק ומשפיע.

האם אני זכאי להצטרף ליוזמה?

הכלל הוא פשוט: אם אתם בעלי רשיון לקבלת קנאביס רפואי – אתם יכולים וצריכים להיות חלק מאתנו. הצטרפות ליוזמה תעניק לכם כוח להשפיע – לעצב את פעילות היוזמה כשווה בין שווים ולהנות מזכויות של הקהילה שאנחנו מקימים.

אינכם בעלי רשיון? לשם כך הקמנו את רשת 'תומכי הקהילה' – רשת היועצים שלנו המורכבת ממטופלים שמכירים את הבירוקרטיה והקשיים שבתהליך קבלת הרשיון ומוכנים לסייע לכם במחירי עלות עבור המהלך. גם לכם מגיע להנות מפירות היוזמה ואנחנו כאן, גם עבורכם.

מה קנאטיב מספקת לי?

בשלב הנוכחי הגדרנו שורה של מהלכים לשיפור המציאות של מטופלים בקנאביס בשלושה נושאים מרכזיים: מחיר התרופה, האיכות שלה והקלה בבירוקרטיה לקבלה וחידוש של מרשמים.

כבר התחלנו לעשות לא מעט, אבל הגדרנו לעצמנו שנתחיל במימוש הצעדים המרכזיים לאחר שנהפך לכוח צרכני משמעותי עם הצטרפותם של 3,000 חברים. יעד שאנחנו מתקרבים אליו בצעדים גדולים.

כמה זה עולה לי?

עלות הצטרפות וקבלת מניית חבר בקואפרטיב הינה בסך 480 ש"ח בתשלום חד פעמי(ל-3000 הראשונים פריסת תשלומים ארוכה), מנייה שתקפה לכל החיים. בכל שלב ניתן לעזוב את הקואופרטיב, לוותר על המנייה וההטבות המגיעות עמה, ולקבל בחזרה את התשלום

השתכנעתי. ומה עכשיו?

בשלב הראשון – נרשמים! בשלב השני – לאחר הקמת הקהילה, (יעד ראשוני 3,000 מטופלים) אנו נלחם על מימוש הזכויות עליהן התחייבנו – הפחתה במחיר התרופה בכ-20% פחות מהעלות הנוכחית שלה באמצעות מו"מ מול הספקים, הבטחה של איכות התרופה והקלה בבירוקרטיה עבור החברים.

מה כוח ההשפעה שלי כחבר ביוזמה?

נרשמת כחבר בקהילה? ברכות. כעת ביכלתך להשפיע על המשך דרכנו המשותפת באמצעות נוכחות באספה הכללית שם תבחר ועדת ההנהלה שתהיה מחוייבת לנו. בנוסף, תנתן הזדמנות להשמע את קולך בכל רגע נתון – היוזמה היא שלך בדיוק כמו של כל אחד אחר.

בנוסף תוכל להתנדב ולסייע בהקמת קהילת מטופלי הקנאביס הראשונה בעולם.

מתי נראה תוצאות ליוזמה?

התוצאות כבר מתחילות להגיע – בין אם באמצעות משא ומתן שהתחלנו לנהל מול ספקים, בהקמת רשת "תומכי קהילה" ובחיזוק הקשרים מול הרגולטור. יחד עם זאת, כוחנו בגודלנו – קבענו לעצמנו יעד של 3000 מצטרפים ליוזמה על מנת לפעול בעוצמה לקידום האינטרסים המשותפים לנו.

מהי "רפורמת בתי המרקחת"?

על פי הרפורמה של משרד הבריאות שצפויה להכנס לתוקף בחודשים הקרובים, ישתנה כל מערך ההפצה של קנאביס לבעלי רשיון. לנוחיותכם, ריכזנו את עיקרי השינוי ביחס למצב כיום:

המצב כיום:

 • מטופל מקבל אישור מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות
 • המטופל מופנה לאחד מ-8 המגדלים
 • המטופל משלם כיום 370 ש"ח על הקנאביס +100 ש"ח משלוח (ללא קשר למשקל)
 • המטופל מקבל את הטיפול עד לביתו

לאחר הרפורמה:

 • מטופל מקבל אישור מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות
 • המטופל ניגש לבית המרקחת וקונה את הקנאביס
 • המטופל ישלם על הקנאביס לפי גרמים
 • 5 שלבים מפרידים בין המגדל למטופל
 • אין פיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת – המחירים יאמירו

מה בכוונתנו לעשות ביחס לרפורמה?

קואפרטיב קנאטיב מציע את מודל הפעילות הבא:

 • מטופל מקבל אישור מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות
 • באמצעות תשלום חד פעמי לרכישת מנייה, המטופל מצטרף לקנאטיב
 • רכישת התרופה תתבצע באמצעות הקואופרטיב במערכת סליקה שתאושר ע"י משרד הבריאות. התשלום יועבר לספקים שיעבדו עמנו בעלויות מוזלות
 • יקבל קנאביס עד הדלת
 • תשלום חודשי מופחת בכ-20% ביחס למחיר היום (והמחיר צפוי עוד לרדת)
 • מגוון הזנים – על פי הנחיות הרגולטור (היק"ר)
 • קבל שירות להעצמת זכויותיו, ייעוץ וליווי, הנחות במוצרים, תומך קהילה אזורי, זכות הצבעה באסיפת החברים

כמה יעלה קנאביס לחברים?

לאחר יצירת כח קהילה של 3,000 מטופלים קנאטיב תציע לחבריה טיפול חודשי מוזל בכ-20% ביחס למחיר הנוכחי של התרופה. בעתיד מחירי הטיפול החודשי צפויים לרדת עוד יותר, ככל שהקהילה תגדל.
בנוסף, נפעל ליישום המרכיב ברפורמה המצדד בהעברת התשלום לפי משקל ולא במחיר קבוע.

מי יטפל בכסף שלי?

קנאטיב ינהל את הכסף של המטופלים בשקיפות ובפיקוח המועצה ציבורית, תוך פירסום התקציב וההסכמים עליו חתום. אנחנו מזמינים אותך לעיין בתקנון הקואופרטיב שבאתר, אליו אנו מחוייבים.

איך יתבצע התשלום עבור התרופה דרך קנאטיב?

מערך ההפצה יגבה תשלום חודשי מהמטופלים באמצעות מערכת סליקה מקצועית ומאושרת על ידי משרד הבריאות.

ממי נרכוש את התרופה?

קנאטיב מחוייבת לחבריה ומכאן, שספק שיבקש לעבוד איתנו יהיה מחוייב למחיר הנמוך ביותר באיכות התרופה הגבוהה ביותר. לא נתפשר על פחות.